U13: Start jarní části soutěže s Líšní a Vyškovem

Jonáš, Kojan - Bartůněk, Čermák, Pokorný, Vala, Hadraba, Hotový, Gruszka, Růžička, Mikuláš, Ondrejovič, Štraus

Střelci
Čermák 3, Bartůněk 3, Hotový 2, Mikuláš, Pokorný, Jonáš

Popis zápasu

Oproti předchozímu utkání s Líšní byla v utkání s Vyškovem, který jsme opět přivítali na domácím stadionu, patrná jasná proměna – již od počátku panovala uvolněná, ale zároveň soustředěná atmosféra, což dávalo příslib odlišného pojetí proti soupeři, který nás v podzimním vzájemném utkání předčil snad ve všech aspektech hry. Celkově jsme do utkání vstoupili daleko aktivněji a hladověji než Vyškov, díky čemuž jsme v převážně většině času měli navrch. O poločasové přestávce jsme společně řešili ještě pohyb středových hráčů v okamžiku, kdy máme míč v defenzivní třetině. Dařilo se nám napadat vysoko, díky čemuž docházelo také k velkému množství zisku míčů v nebezpečných prostorech. Bohužel jsme se nevyhli výpadku koncentrace v posledních 10 minutách, kdy otěže přebral Vyškov a výrazně zkorigoval konečné skóre, z celkového pohledu jsme si připsali ale naprosto zasloužené vítězství po diametrálně odlišném výkonu oproti minulému týdnu.

SK FŠ Třebíč vs Líšeň

3 : 121 : 72 : 5

Sestava
Kojan - Bartůněk, Pokorný, Vala, Hadraba, Hotový, Gruszka, Jonáš, Růžička, Mikuláš, Hlouch, Štraus

Střelci
Mikuláš, Gruszka, Hotový

Vzhledem k tomu, že se úvodní kolo jarní části, které jsme měli odehrát na hřišti brněnské Svratky, odložilo, nastoupili hráči kategorie U13 k prvnímu utkání jarní části v domácím prostředí, a to proti jinému brněnskému celku – SK Líšeň.

Přítomní diváci na výraznější ohrožení jedné či druhé branky nemuseli dlouho čekat – hned v úvodu neproměnila Líšeň penaltu, abychom následně my ze dvou přímočarých akcí neproměnili své příležitosti. I přesto však branky začaly brzy padat – bohužel pro nás jen do naší sítě, když v 11. minutě utkání bylo skóre 0:3. Z celkového pohledu rozdíl mezi námi a hráči Líšně nebyl ani tak v dovednostech, jako spíš v ochotě pro dosažení výsledku jít za hranice komfortu. Jako bychom si na hřišti mysleli, že vše půjde samo a bez jakékoliv větší námahy, což, jak se velmi rychle ukázalo, byla myšlenka velmi nesprávná. Proto se i přes mírně zlepšený herní projev ve druhém dějství zaslouženě z vítězství radoval brněnský celek, naopak pro nás se jednalo o velmi důraznou výstrahu toho, jak se přesně na hřišti prezentovat nechceme.

Kategorie U13 vstoupila do jarní části své soutěže dvěma domácími utkáními v řadě. Nejprve doma změřila síly s protihráči z brněnské Líšně, aby následně přivítala ve V-STAV Areně hráče z Vyškova.