SK FŠ Třebíč vs Líšeň

U12 - Mladší žáci "B"

Výsledek
3 : 1

V neděli 26.3. jsem odehráli první mistrovské utkání jara. Na domácí hřiště do Boroviny k nám přijela SK Líšeň.

Do zápasu jsme si dali cíle, že chceme mít rychlý start, být dominantní na míči a určovat tempo hry. První cíl se nám vydařil a v druhé minutě jsem vedli 1:0, ale vysoké tempo a tlak na soupeře jsme zvládli držet pouze 5 minut a poté jsme polevili. Statistika držení míče nám ukázala, že jsme měli větší procento držení míče než soupeř (63:37%), ale s balonem jsem stále chodili do zavřených prostorů a nevyužívali jsme naše krajové hráče, kteří netvořili šířku hřiště. Poslední cíl určování tempa hry se nám nedařil. Konkrétně se nám nedařilo měnit tempo hry ve smyslu si hru zpomalit, nechystat a znovu udeřit. Stále jsme hráli zbrkle a rychle dopředu.

Hráče musíme pochválit za nasazení, které celý druhý poločas měli a opravdu hráli až do posledního písknutí.

Slovo kapitána Vítka Trnky:

Líšeň hrála jednoduchý fotbal, když měli šanci nakopli dlouhý míč, snažili se udeřit z protiútoku. My jsme to Líšni hodně ulehčovali, protože jsme hřiště neroztahovali a kvůli tomu neměli žádný problém  nás ubránit. Až okolo 70minuty jsme to začali roztahovat a měli několik gólových šancí.
Všechno jsme tahali přes střed, kde to bylo přehuštěné, protože naši křídelníci  nevyužili celou šířku hřiště. Od poloviny hřiště jsme se snažili všechno udělat sami, ale před branou jsme si nahrávali a navzájem si tam překáželi.