První mistrovské utkání s Velkým Beranovem jsme doma zvládli

Pospíchal, Zerhau (82 Kratochvíl), Lampíř (82 Myshchenko), Švéda, Němeček, Hráček (73 Raitmajer), Brovchenko, Zacha (63 Minář), Hobza T. (82 Saitl), Zahrádka, Adam.

Střelci
2x Zahrádka, Brovchenko, Zerhau, Hobza T.

Popis zápasu

Od začátku utkání jsme drželi míč na svých kopačkách. Dařila se nám kombinace na vlastní polovině i ve středu hřiště. Bohužel nám chyběla trpělivost ve  finální přihrávce v prostoru velkého vápna soupeře a hlavně přesné zakončení.

První branku jsme vstřelili v 9. minutě, kdy si Zahrádka šel pro  nahrávku do středu hřiště, sklepnul míč do křídelního prostoru nabíhajícímu T. Hobzovi, který míč zatáhnul před vápno soupeře a našel nabíhajícího Zahrádku, který hlavou uklidil míč za záda hostujícího brankáře. Soupeři z Beranova se podařilo vyrovnat v 10. minutě. Po naší ztrátě ve středu hřiště a rychlému brejku hostující útočník přehodil vyběhnutého T. Pospíchala. V 18. minutě naše obrana zachytila dlouhý nákop, míč se dostal k Zahrádkovi, který přihrávkou mezi dvěma obránci hledal do vápna nabíhajícího Hráčka, kterého fauloval brankář soupeře a nařízený pokutový kop proměnil Brovchenko. Přesto, že jsme si vypracovali několik dalších šancí ( 3x Zahrádka, 3x Hobza T., Hráček, Adam a Švéda) skončil první poločas 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili hodně nervózně a nedokázali jsme navázat na ten první. Nedařila se nám kombinace, hodně  nepřesných přihrávek a jednoduché ztráty už při zpracování míče.

Uklidnění přišlo v rozmezí mezi 76. – 81. minutou kdy jsme vstřelili tři branky.  První padla po chytrém  rozehrání přímého kopu T. Hobzou, který na velkém vápně našel Zerhaua a ten se nemýlil a zvýšil na 3:1. Na 4:1 jsme zvýšili po rychlé akci, zahájené Lampířem, který našel dlouhým míčem na půlce   nabíhajícího Zahrádky a ten po sprinterském souboji se stoperem soupeře obešel brankáře a s přehledem zakončil. Na konečných 5:1 zvýšil T. Hobza po výborně načasované přihrávce do vápna od Mináře.