U14: Nejdříve propad s HFK Olomouc, pak zdolání Znojma

01.05.2018
FŠ Třebíč – HFK Olomouc 0:1 (0:0)

Tento zápas byl pro nás velkým zklamáním, neb jsme byli tím, kdo určoval tempo hry, byl v držení míče a zvládali jsme se dostávat z drtivé většiny situací fotbalovým způsobem, nicméně pouze na to se fotbal nehraje a k vítězství je třeba také střílet branky. Po 80% hracího času jsme měli míč na svých kopačkách a snažili se součinnostní hrou zdolat obranu soupeře. To se nám dařilo však pouze po vápno. Jedním z pozitiv, které jsme měli úkolem, bylo znovuzískání míče po ztrátě a opětovné založení útoku.  První polovinu jsme si moc šancí nevypracovali a tak jsme neviděli gól ani na jedné straně.

V druhém poločase jsme se již více dostávali do úniků, ale ani jeden z nich gólem neskončil. Po změně stran bylo nutné přeorganizovat hru díky výměně hráčů, kteří byli nuceni střídat a tak se obraz hry trochu změnil a soupeř se občas dostával do úniku. Jeden z nich před samotným koncem k naší smůle soupeř proměnil a i přes konečný tlak, který jsme vyvíjeli až do konce utkání jsme tento stav nezvrátili.

05.05.2018
1.SC Znojmo – FŠ Třebíč 0:1 (0:0)

Branky:Vojáček

Po zápase s HFK Olomouc jsme přes týden pracovali na finální fázi a jejím zakončení, abychom neopakovali takový zkrat a mohli si užít radost z vítězství. Jelikož Znojmo je velmi kvalitním týmem, chtěli jsme hrát aktivně, agresivně a jít soupeře přehrát kvalitní součinností a nátlakovou hrou.

První poločas se držení míče přelévalo a tak bylo k vidění spousta soubojových situací, či situací na malém prostoru ve velkém tlaku. Naštěstí se nám dařilo ve většině případů zachovávat klid a útočné akce si připravit a nevést je zbrkle, nebo naivně. Vyzkoušeli jsme opět hráče na různých postech a ne všude nám to úplně sedlo a tak občas docházelo ke zbytečným ztrátám a následným protiútokům. Znojmo si první půli připravilo více slibných šancí, avšak gól z toho nepadl.

Druhou půli jsme chtěli navýšit tlak a nutit soupeře k chybám, udělali jsme také několik změn v sestavě s cílem hru udržet v tempu a dostávat se rychleji směrem na polovinu soupeře. To se nám dařilo zejména velmi kvalitním zakládáním útoků od našich obránců, jež odvedli velký kus práce, včetně horní řady, kde se dařilo míč udržet a dostávat soupeře pod tlak. Z jednoho takového úniku a následně odraženém míči se k němu dostal Vojáček a pohlednou střelou z voleje překonal domácího brankaře. Po vstřeleném gólu jsme tak ještě načerpali trochu energie a udrželi jsme tempo až do konce utkání a ustáli tak i konečný závar před naší brankou. Děkujeme soupeři za náročnou konfrontaci a našim hráčům za nasazení.

Hodnotil: M. Bukáček