U8: Report z Minirepubliky

Odehrané zápasy s:

ČAFC Praha, Jihočeská Fotbalová Akademie, FC MAS Táborsko, 1. FK Příbram

Pozitivní vzhledy:

V individuálních herních dovednostech se nám objevuje zkvalitnění změny směru s míčem i samotné vedení míče, byť např. v zápase s Táborskem jsme byli inspirováni dvěma hráči, jež disponovali perfektním ovládáním míče v rychlosti. To nás samozřejmě ponouká k přemýšlení, jaké hry/cvičení volit do tréninku, abychom mohli pozvednout ovládání míče na vyšší úroveň i rychlost. Věříme, že díky lepšímu ovládání míče přichází i větší sebedůvěra, větší odvaha si dovolit a schopnost postupně více zaměřovat pozornost okolo sebe a citlivěji vnímat, co se kolem kluků vlastně všechno děje.

Tento turnaj se nám i dařilo pracovat se vzdáleností hráčů od sebe a pohybovali jsme se okolo míče k jejímu získání a při jejím získání byla větší podpora směrem k brance soupeře, byť někdy (z mého pohledu nesmyslně) jsme volili televizní řešení – obránci běžte dozadu k vlastní brance soupeře, i když jsme vlastně na soupeřově polovině. To si bereme jako za úkol do her v tréninku, abychom vnímali v jakých prostorech se pohybovat, abych mohl být při případném odkopu/přihrávce u míče první, ale zároveň se nevystavil nebezpečí, že by soupeř se lehce dostal za mé záda a šel sám na branku.

Trochu mě mrzelo menší zapojování chytajících hráčů do hry pro přečíslení a tak brankaři v drtivé většině případů zůstávali téměř nehnutě ve svém území.

Co se jevilo zajímavým prvkem byla energetická proměnlivost, kdy naši hráči v posledních dvou zápasech začínali na oko unaveni a pohyb nebyl tak dravý, aktivní, tak se po 10-ti minutách začal zdáti energetičtějším, aktivnějším, chtivějším a tak jsme si byli schopni vytvářet opět mnohem více příležitostí i se zdárným, gólovým koncem.

Do tréninku se tak budeme zaměřovat na řešení situací ve hrách a a práci s prostorem (jak s míčem, tak bez) a budeme se stále držet v zlepšování dovedností s míčem, zejména jeho ovládáním, změnou směru.