U14: Report z utkání s Havl. Brodem

Havlíčkův Brod – FŠ Třebíč 4:6 (0:2)

Sestava: Trešl – Bulant, Polášek, Kasáček, Zubák – Rygl (48´ Puzrla), Syrový, Šubert, Nestrojil, Kučerňák (44´ Borůvka) – Maňásek

Góly: 44. Minařík Radim, 58. Ficek Jakub, 75. Ficek Jakub, 78. Minařík Radim – 9. Maňásek Matyáš, 13. Maňásek Matyáš, 53. Syrový Bedřich, 60. Bulant Jan, 63. Šubert Adam, 74. Šubert Adam

Nekoncentrovanost již od rozcvičky, podcenění soupeře. Pilíře jsme neochránili, témata jsme nenaplnili, přístup velmi nedostačující pro to, abychom mohli konkurovat ligovým mužstvům. Co bych viděl jako pozitivní je to, že věříme v naše společné poučení, co se týče přístupu a pro další zlepšení, co se týče nastavení mysli. Světlým momentem bylo i za nepříznivého vývoje utkání jsme z prvních dvou šancí dali dva góly a taky pár pohledných akcí k vidění bylo, ale bylo to z našeho pohledu příliš málo. Naopak bych ocenil soupeře, že za jakéhokoliv stavu se snažili hrát a i přes jejich situaci, kdy jsou výrazně doplněni mladšími hráči, si kluci na hřišti počínali odvážně.

Adam Šubert: “Do zápasu jsme nastoupili nekoncentrovaní, proto jsme v prvních minutách málem inkasovali. Potom se hra uklidnila a dostali jsme se do dvou šancí, které jsme proměnili. Místo toho, abychom pokračovali v naší hře, přestali jsme hrát a nedařilo se nám doplňovat útočníky. V druhé půli se hra o trochu zlepšila, podařilo se nám vstřelit 4 branky, ale dělali jsme chyby v obraně, což bylo soupeřem potrestáno.”

Kryštof Rygl: “V zápase jsme měli špatný presing a špatná aktivita, obrana byla špatně zorganizována, dávali jsme zbytečné průnikové nahrávky v druhém poločase se to zlepšilo, ale měli by jsme více proměnovat šance.”

David Matoušek: “Do zápasu jsem šli s tím jako kdyby jsme byli favoriti. V první půli nám při hře dopředu chyběla mezihra, nedokázali jsme si nahrát a hned jsme dávali průnikové přihrávky. Když jsme dali první dva góly, tak jsme hráli ještě hůř, stále jsme dávali zbytečně přihrávky. V druhé půli jsme drželi hodně balón a už jsme nedávali zbytečné přihrávky. Druhá půle byla o několik procent lepší než první až na neproměněné šance.”