U14: Report z utkání s Havlíčkovým Brodem

SK Fotbalová škola Třebíč – FC Slovan Havlíčkův Brod 6:2 (4:0)

Sestava: Trešl – Hynek, Bulant, Rygl, Zubák – Šubert (36´ Nguyen), Buliček (41´ Kasáček), Puzrla (c) (49´ Matějka), Mucha, Borůvka (54´ Bartes) – Matoušek (60´ Jančok)

Góly: 16´ Bulíček Robert, 18´ Matoušek, 29´ Puzrla, 34´ Matoušek, 52´ Nguyen, 68´ Bartes – 75´ HB, 78´ HB

Po celý první poločas byla sympatická chuť tvořit, být neustále na míči, spolupracovat a hledat recept na překonání obrany soupeře. Vytvořili jsme si několik gólových i vyložených šancí a soupeře jsme se snažili zatlačit hluboko na jejich polovinu. Jistě bylo k vidění mnoho pohledných kombinací i individuálních řešení, chuť po ztrátě získat míč a hledat volná místa za soupeřovou obranou. Nutno dodat, že jsme měli velké mezery v organizaci hry, zejména zajišťování, dostupování, posouvání a zmenšování prostoru soupeři, když jsme neměli míč. Menší mezery máme i v zesíleném bránění, když se snažíme soupeři zavřít cesty na naší polovinu hřiště. Občas samozřejmě volíme řešení, které jsou spíše naivní než odvážné, ale je na snadě dodat, že toto budeme čerpat se zkušenostmi a zažíváním situací, kdy už budeme mnohem lépe vyhodnocovat, kdy bude lepší vzít situaci na sebe, kdy do spolupráce a kdy najít třeba i jiné nabízející se řešení.

O přestávce jsme si vyříkávali organizaci hry zejména obranné čtveřice a hráčů na straně, kde je míč a následný pohyb hráčů, když míč získáváme a chceme mít možnost otáčet hru a měnit těžiště, abychom rovnoměrně rozkládali svou energii po celém hřišti a nepřetěžovali jsme jednu stranu.

To se v druhém poločase do nějaké 60. minuty dařilo, ale poté tempo začalo upadat, začali jsme narušovat dohody o dostupování, zajišťování a nechali jsme si dát laciné dvě branky. To zejména zamrzelo trenéra Berana, který to s nimi o přestávce intenzivně řešil a velmi ho zklamalo narušení dohody. Za trenéra Bukáčka je to předsevzetí do tréninku, kdy je třeba zapracovat i na kondici, abychom měli sílu hrát v tempu po celý čas utkání a zvládali jsme plnit i náročnější úkoly, které přijdou s vývojem hry.

Na závěr bych ocenil kluky z otevřenosti, kterou vůči trenérům mají a můžeme se tak lépe bavit o tom, na čem budeme pracovat a jaký výsledek z toho chceme mít. Líbí se mi čím dál více i nakládání s informacemi, které přebírají a aplikují do praxe, ať už se jedná o zdravení, úklid, hru a jiná témata.

Hodnocení neobsahují korektury 🙂

Jáchym Puzrla: „Celkem se nám dařila rozehrávka od gólmana. Dávali jsme hodně průnikovek, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Asi tak 10 minut před koncem 1. půle jsme trochu polevili a v druhým poločase jsme na konci také polevili a dostali jsme dva zbytečné góly. Také se nám dařilo obsazovat hráče a gólman musel nakopávat.“

David Matoušek: „Nepouštěli jsme soupeře k šancím, měli jsme je dobře dostoupené. Vytvářeli jsme si dobré šance které jsme nedokázali proměnit. Že začátku jsme se v obraně špatně zajišťovali ale potom jsme to zlepšili. Měli jsme dobrou podporu od krajních obránců do útoku takže jsme většinou šli do útoku v přečíslení.“

Kryštof Rygl: „Ze začátku zápasu jsme nasadili celkem velké tempo a podařilo se nám dat par gólů. U konce jsme přestali být aktivní. Málo jsme proměňovali šance, měli jsme i dobře zaběhy za obranu.“