U14: Report z utkání s Líšní

FŠ Třebíč – SK Líšeň 4:2 (1:1)

Sestava: Trešl – Bulant, Rygl, Puzrla (57´ Jančok), Polášek (70´ Brabec) – Kučerňák, Bulíček (43´ Zubák), Šubert, Nguyen (75´ Maňásek), Borůvka – Kasáček

Góly: 24´ Bulíček Robert, 49´ Kučerňák Daniel, 63´ Jančok Karel, 75´ Maňásek Matyáš – 3´ Líšeň, 73´ Líšeň

Utkání s Líšní mělo primárně za cíl ukotvování základních pilířů hry (držení míče, repressing, odvaha) s důrazem na vytváření časoprostorového tlaku na soupeře, čili získávat míče co neblíže soupeřovy branky, zavírat je do prostor, odkud nebude cesty ven, řešit kolik nejbližších hráčů bude napadat a kolik času necháme soupeře se mazlit s míčem. Když jsme měli míč, chtěli jsme vnímat využití krajních prostor, abychom si uvolnili střed hřiště a měli tak prostor pro vytváření útočných variací k překonání obranné zóny. Někdy se to dařilo více, někdy se to dařilo méně, ale stále byl k vidění návyk, že po ztrátě přijde chvilkové ustrnutí, nebo nutkání utíkat ke své brance. Když se zdařilo okamžitě přepnout, neslo to své ovoce, když ne, vznikaly z toho nebezpečné breakové situace pro soupeře, které ztroskotaly na našem brankaři. Často jsme útočné akce uspěchávali a snažili se dávat finální přihrávku brzy, nebo nesmyslnými loby.

V druhé polovině utkání se naše tempo zvyšovalo a soupeř začal odpadávat, což mělo za následek větší tlak, více možností se dostávat za obranu soupeře a vytvářen si gólové příležitosti. Myslím, že to bylo nepatrně lepší než minulé utkání a věříme, že se naše adaptace na herní myšlení a vzorce chování budou lépe a lépe ukotvovat.