U14 smírně se Spartou Brno

Sparta Brno – FŠ Třebíč 1:1 (1:1)

Branky: Dvořák Š.

Náš vstup do zápasu nebyl vůbec povedený. Úkoly, které jsme si dali do zápasu se nám nedařili plnit a sami jsme se dostávali pod tlak těžkými přihrávkami do uzavřených prostor, nebo přihrávka neměla potřebnou přesnost a tak končila na kopačkách soupeře. Hned v úvodu jsme navíc obdrželi branku a dostávali jsme se do tempa velmi těžko. Soupeř měl zařazený vyšší rychlostní stupeň, byli přesnější, efektivnější a víceméně jsme se pohybovali na naší polovině. Po dvaceti minutách už jsme se dostali i do většího ohrožení, ale vůbec jsme se neblížili k tomu, s čím jsme do zápasu šli – být na míči jako tým, po ztrátě okamžitě spustit silný nátlak na soupeře a vnímat výběr řešení při útočné fázi směrem k jejímu úspěšnému zakončení.

Po poločase však šlo na hřiště již jiné mužstvo. Začali jsme převyšovat soupeře aktivitou a dařilo se nám tak získávat hodně míčů a zakládat mnohem více útoků, než tomu bylo v první půli. Obranná řada fungovala spolehlivě a velmi dobře nám pomáhala vyvážet míč za polovinu soupeře a kontrolovala naši ofenzivní činnost. Záložní řada byla aktivní a dařilo se posouvat hru výše. Jen tomu stále chyběla branka. Uvítal jsem i výměnu pozic, kterou provedli hráči, aby posílili nátlak, který jsme na soupeře vytvářeli, což nás naší neutuchající aktivitou i agresivitou dovedlo k vyrovnávací brance.

Jsem rád, že i přes vzhled prvního poločasu jsme se dokázali dobře naladit na ten druhý a mohli jsme odejít ze hřiště s pocitem výrazného zlepšení našeho výkonu.