U15 nestačila na Spartu Brno

FŠ Třebíč – Sparta Brno 0:2

Sestava: Slabý, Dvořák F., Orawski, Maule, Holeček, Blažek, Zahrádka, Pánek, Zerhau, Šeda, Bulička.

Střídaní: Holeček – Dvořák Š., Blažek – Bartejs, Pánek – Havlík, Maule – Vojáček.

V prvním jarním utkání jsme na domácím trávníku přivítali hráče ze Sparty Brno.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a prvních patnáct minut jsme hráče soupeře přehrávali. Bohužel, ale jen po velké vápno. Nebyli jsme schopni vymyslet finální přihrávku, anebo jednoduše zakončit střelou. Hráči Sparty využívali rychlých brejků a střel ze střední vzdálenosti. V této fázi nás podržel brankář Slabý, anebo dobře postavené tyče naší branky.

Ve dvacáté minutě se nám sice podařilo překonat brankáře hostí, ale střelu zastavila tyč a odražený míč jsme nebyli schopni poslat do branky. Po téhle neproměněné šanci nás soupeř začal přehrávat. Byli aktivnější jak ve hře s míčem, tak i bez míče, ale byli i daleko důraznější v osobních soubojích. Ve třicáté minutě využili hráči Sparty své převahy a tečovanou střelou na úrovni penalty překonali našeho brankáře.

Druhý poločas patřil jasně hráčům Sparty. Přehrávali nás ve všech směrech a dá se říct, že nás nepustili na vlastní polovinu. V šedesáté minutě zvýšili svůj náskok na 2:0 a díky výbornému výkonu Šimona Slabého v naší brance nám soupeř nedal více branek.

Na našem výkonu se také určitě podepsal to, že jsme tři týdny nesehráli žádné utkání. Na hráčích byla vidět nerozehranost a v určitých fázích nejistota.