U8 – OP přípravek v Jaroměřicích nad Rokytnou

Seznam zápasů

U8 - Mladší přípravka "B"

Sestava
Jančok, Krška, Kučerňáková, Žahourek, Foretník, Zeman, Pokorný, Cejpek D., Cejpek F., Hotový, Tomšíček, Sobotka, Vidlák,


Popis zápasu

V sobotu 25.9.2021 jsme si jeli zahrát za kamarády do Jaroměřic nad Rokytnou. K utkání se dostavilo celkem 15 natěšených fošáků. Pro několik našich dětí bylo utkání s Jaroměřicemi zcela první zkušeností s mistrovským utkáním.

Už při rozcvičení bylo patrné, že nás bude o mnoho více než soupeře. Chtěli jsme aby si všechny děti zahrály pokud možno stejně a proto si sami vytvořily pětice. Po vzájemné domluvě se střídaly na pozici posledního hráče v poli (brankáře).

Opět jsme trpělivě s dětmi probírali témata z posledních týdnů.

„Jakou roli má brankář, co děláme v případě, že má brankář míč, co děláme/reagujeme když má míč soupeř, kdo bude první získávat míč, co dělají ostatní. Jak řešíme situace když máme míč v držení. Kde chceme napadat soupeře a kde bychom chtěli soupeři vzít míč“.

U mnohých došlo k velkému zlepšení z minulých týdnů, některé děti ovšem vše výše zmíněné zažívaly poprvé. I proto nás potěšila vzájemná komunikace mezi samotnými hráči. Bylo patrné, že si chtějí pomoci a poradit si.

Samotný zápas nám ukázal, že máme velký prostor pro zlepšení v situaci pod tlakem. Menší hřiště a běhavý soupeř nám dělal problémy.

+ vzájemná komunikace, radost ze hry, chuť hrát a zlepšovat se, individuální akce, vedení míče, zkoušení kliček – zejména zasekávačka

– hra pod tlakem, velké množství ztracených míčů, chování po ztrátě míče, zakončení

Rodičům děkujeme za spolupráci a vytvořenou atmosféru na utkání.

Trenéři