U9: Report z prvního přátelského utkání proti Tempu Praha

Seznam zápasů

FC Tempo Praha vs FŠ Třebíč

U9 - Mladší přípravka


K prvnímu utkání naší předsezónní přípravy jsme přijeli do Štok v 8 hráčích proti Tempu Praha, které v tamních podmínkách absolvovalo soustředění. První utkání mělo pro trenéry zejména pozorovací charakter, abychom si navnímali hráče, co do chování, iniciativnosti, herních návyků, aplikovaných dovedností ve hře bez vstupů trenéra a měli jsme nějaký počáteční výstup, s jakými tématy se budeme zřejmě výrazněji potýkat.

I přes výraznou početní nevýhodu jsme vstoupili do utkání velmi odhodlaně, energicky a aktivně. Na klucích byla znát odvaha i velká chuť hrát a byť  naše hra vypadala v některých intencích velmi neučesaně, co do základních principů pohybu na hřišti, byly jsme vždy, kde byl míč a byli jsme schopni se dostávat do jeho držení.

První vstup se pro nás objevil při rozehře od naší branky – a sice změnit pasivitu nabíhajících hráčů i pomalost rozehry chytajícího hráče, kde jsme měli za cíl, častěji překvapit soupeře rychlou rozehrávkou – vyjetím, nebo přihrávkou na výhodně nabíhajícího hráče.

Následně v přechodu do útoku se nás zapojovalo do útočení velmi málo a tak se z toho vyklubal další ze vstupů do utkání – abychom měli větší šanci vstřelit branku, je třeba výraznější podpory směrem do útoku.

Třetí vstup byl vytváření příležitostí pro častější střelbu, neboť jsme jí v zápase produkovali velmi málo – tudíž jsme se chytili základních třech oblastí, abychom se dostali od naší branky, ve větším počtu postupovali dopředu a vytvářeli si větší počet střeleckých příležitostí. U některých jednotlivců jsme pracovali s pozorností, abychom se vyhýbali potřebě „prorážet“, tzn. mám míč – hráče obcházím, nenarážím do nich, abych o míč zbytečně nepřicházel.

Utkání poskytlo velké množství informací, které budeme redukovat na ty nejprioritnější, které si přebereme do tréninku a budeme s nimi intenzivně pracovat a šli vstříc k viditelným změnám.