U14: PU Viktorie Přerov + shrnutí přípravy

Seznam zápasů

FŠ Třebíč vs Viktorie Přerov

U14 - Starší žáci "B"

Sestava
Cízl, Hotový, Kovařík, Kratochvíl, Krejcar, Palík, Pařil, Petrák, Procházka D., Procházka M., Veleba + Brovchenko, Hololobov, Obidnyi


K zápasu s Viktorií Přerov:

V sobotu 13.8.2022 jsme sehráli poslední přípravné utkání s Viktorií Přerov. Otestovali jsme se tak před novou sezónou MSŽD, kterou startujeme již tuto sobotu v Brně na půdě Svratky Brno.

V tomto zápase jsme chtěli otestovat osvojení 2 základních principů, kterými jsme se s přesunem na velké hřiště začali na trénincích zabývat. Prvním je kreativní nicméně bezpečné a organizované zakládání akcí od brankáře a druhým je naopak ultraofenzivní presink brankářovy rozehrávky soupeře. V obou těchto dovednostech byl vidět posun, když jsme dokázali kontrolovat hru i její tempo a povětšinu zápasu měli míč na kopačkách nebo ho dokázali rychle získávat. Dále musíme pracovat na rychlosti jednotlivých činností abychom se vyrovnali i rychlejším soupeřům a také vylepšovat týmovou spolupráci, kdy se ještě stane, že některý z hráčů nepřepne nebo vypne a poté může soupeř využít našich mezer. Velkým plusem je i hra nových hráčů a hráčů z širšího kádru, kteří díky některým absencím odehráli větší minutáž a svým výkonem mile překvapili.

Shrnutí přípravného období:

Od prvního letního tréninku jsme absolvovali 12 tréninkových jednotek a sehráli 4 přátelská utkání. Tréninky a zápasy jsme zaměřili hlavně na součinnost ve větším počtu ať už při vytváření a zakončování akcí, tak při presinku a získávání míče. V těchto hrách se projevily některé individuální dovednostní brzdy (např. kvalita střelby, razance a koordinace přihrávání, kontrola prostoru kolem sebe), na kterých budeme muset také pracovat abychom mohli být v zápasech úspěšní. Bohužel cele přípravné období bylo nabouráváno větší či menší absencí hráčů z důvodů dovolených, a tak jsme se museli často vracet na začátek a tím zpomalili možný progres.

Soupeři:

Vysočina Jihlava – Do zápasu na soustředění jsme šli hned po první ochutnávce nových principů, takže ve hře bylo spoustu nepřesností. Soupeř byl lepší jak ve spolupráci, tak i v individuálních činnostech a tato převaha se ukázala i na výsledném skóre.

Slovan Havlíčkův Brod – Další zápas na soustředění, který byl již vyrovnaný jak herně tak výsledkově a kdy byly útržkovitě vidět trénované principy. Bohužel nám ještě chyběla kompaktnost a trpělivost, ale jinak bylo vidět spoustu zajímavých kombinací a nacvičovaných spoluprací.

Sparta Brno – V zápase se střídali zajímavé pasáže, kdy jsme trpělivě drželi míč a hledali prostory pro průnikové přihrávky a naopak momenty, kdy jsme po zisku míč díky pomalé hře nebo nepřesné přihrávce rychle ztráceli. V druhém dějství pak byl vidět i větší entuziasmus a možná i naše lepší kondiční připravenost, kdy soupeř již fyzicky odpadl.

Viktorie Přerov – viz výše