#16 SERIÁL TRENÉŘI: „Vždy jsem byl velký fanoušek a obdivovatel Alexe Fergusona. I kvůli němu jsem se chtěl stát trenérem.“

Máme tu 16. díl seriálu, ve kterém se vám pomocí rozhovoru snažíme představit náš trenérský tým. Nyní je na řadě Vojtěch Lampíř, Team Manager u staršího dorostu.

Jak dlouho působíš na pozici trenér ve FŠ a jaká byla tvá trenérská minulost?
Ve Fošce působím zhruba 3 roky. Předtím jsem trénoval rok v ČAFC Židenice 2011 jako hlavní trenér kategorie U10 a rok předtím ve Zbrojovce Brno jako asistent u kategorie U12.

Co tě vedlo stát se trenérem?
Fotbal je moje životní náplň již od malička. Chtěl jsem se fotbalu věnovat i v jiné roli, než jenom jako hráč. Zároveň jsem byl vždy velký fanoušek a obdivovatel Alexe Fergusona, který vedl můj oblíbený klub Manchester United. I kvůli němu jsem se chtěl stát trenérem.

Hrál si sám aktivně fotbal? V kolika letech si s fotbalem začínal, kde jsi začínal a kdo tě fotbalu přivedl?
Začínal jsem v pěti letech v Čáslavicích. K fotbalu mě přivedl táta.

Na jakých pozicích jsi nastupoval a jak ti šlo střílení gólů?
Vždy jsem hrával, buď střed zálohy, nebo střed obrany. V žákovských a dorosteneckých kategoriích jsem hrával spíše v záloze a každý rok střílel mnoho branek. V kategorii dospělých nastupuji spíše ve středu obrany. Ovšem i z této pozice jsem každý rok nějakou tu branku vstřelil.

Vzpomeneš si na svůj úplně nejsilnější fotbalový zážitek, který je spíše spojený s dětstvím?
Spoustu krásných zážitků mám na dorosteneckou kategorii, kdy se nám v Čáslavicích dařilo a zároveň jsem nastupoval za HFK Třebíč, kde jsme hráli moravskoslezskou ligu. Toto období jsem si velmi užíval.
Z dětství si například vybavím svůj první zápas nebo první vstřelenou branku, to byly krásné momenty.

Kdo byl tvým fotbalovým vzorem?
Jako malý jsem se chodil dívat na bratrovy nebo tátovy zápasy. Hodně jsem vždy sledoval hráče jako Scholes, Rooney nebo Vidic.

Jsi fanoušek nějakého klubu?
Ano, jak jsem již zmiňoval, Manchesteru United.

Navštěvuješ o víkendu fotbalová utkání (jakákoliv, nejen FŠ) ?
Rád se zajdu podívat na zápasy ostatních kategorií FŠ, nejen těch dorosteneckých. Občas také navštívím nějaký zajímavý zápas dorostu z okresu Třebíč nebo svůj mateřský klub z Čáslavic.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš svůj volný čas?
Mezi mé koníčky mimo fotbalu patří moji dva psi, hudba nebo třeba práce na zahradě. Moc volného času mi mimo fotbal nezbývá.

Odkud pocházíš?
Z Čáslavic, kde žiji dodnes.

Máš svůj osobní či trenérský cíl?
Přímo daný cíl nemám, ale chtěl bych se trénováním jednou živit.

Co se ti vybaví, když se řekne Fotbalová škola Třebíč?
Kvalitní a netradiční práce s mládeží.