Hodnocení A-tým: Podzimní část sezóny 2022/2023

Máme tady nový rok a rozhodli jsme se Vám přinést hodnocení podzimní části sezóny všech týmů. Každý den Vám dodáme pohled trenéra na svoji kategorii. Dnes začínáme našim “Áčkem”.

Hodnocení A-tým: Podzimní část sezóny 2022/2023

Podzimní část sezóny jsme zahájili 19. července. Trénovali jsme 3x týdně a odehráli jedno přátelské utkání v Budišově a jedno pohárové utkání doma s Velkým Beranovem. 

Do A-týmu přešlo pět hráčů s naší U19 : Tomáš Pospíchal, Kryštof Zerhau, Zdeněk Švéda, Tomáš Hobza a Jan Zahrádka. Dále byl tým doplněn zkušeným středopolařem Yuriim Brovchenkem, který má zkušenosti z ukrajinské ligy a naším odchovancem Štěpánem Němečkem, který se vrátil z FC Vysočina Jihlava. Došlo i k rozšíření našeho realizačního týmu kdy trenéra Tomáše Fraňka doplnil trenér Jaroslav Borák, kondiční trenér Michal Rabenseifner a fyzioterapeutka Lucie Bartošová. Vedoucím týmu zůstal Miroslav Paděra. 

Naopak tým opustili Ondřej Jeřábek, který odešel do Rakouska a Šimon Slabý, který je na hostování ve Velkém Meziříčí. Z důvodu zranění se do přípravy a sezóny nezapojil Lukáš Tomek. 

Naši premiérovou mistrovskou sezónu v 1.A třídě, do které se nám podařilo postoupit až na potřetí z důvodu Covidových opatření, jsme zahájili 7.8. domácím utkáním se Šebkovicemi, které jsme zvládli velice dobře a vítězstvím 4:0 odstartovali podzimní část sezóny. 

Tato část sezóny se našemu týmu vydařila velice dobře a po odehraných čtrnácti utkáních (jedno utkání bylo předehrávané z jarní části sezóny) jsme se umístili na prvním místě s celkovým počtem 34. bodů a skórem 46:17. Do jarní části jsme si vytvořili pětibodový náskok před druhým týmem ze Žďáru nad Sázavou. 

Podzimním střelcem našeho týmu se stal Tomáš Hobza, který vstřelil 16. Branek. 

Nejvyrovnanější výkony podávali Kryštof Zerhau a Yurii Brovchenko. 

Zimní přípravu zahájíme 17. ledna. V plánu je šest přátelských utkání s týmy z Krajského přeboru a Divize. 

Doufáme, že se nám v jarní části podaří výkony navázat na tu podzimní a po dvaceti letech vrátíme na Borovinský trávník Krajský přebor.

Za realizační tým hodnotil Tomáš Franěk.