Předsezónní rozhovor s trenérem ženského týmu, Tomášem Beranem.

Před zahájením sezóny ženského týmu jsme vyzpovídali jejich trenéra, Tomáše Berana.

Jak hodnotíš přípravu, vyšlo vše podle plánů nebo jste se museli potýkat s nějakými problémy?

S tréninky jsme začali již 21.července a od té doby absolvovali pravidelně 2-3 tréninky týdně, 29.7 – 1.8. nás čekalo soustředění ve Štokách, které jsme si maximálně užili. V průběhu prázdnin jsme se potýkali s nízkou, ale i vysokou docházkou, přeci jen jsme stále nově vznikající sekce ve FŠ Třebíč a ve fotbale se chceme hlavně zlepšovat, což je pro nás na prvním místě…. s vidinou, že výsledky se postupně dostaví v budoucnu, tak jak se budeme zlepšovat, což je závislé na účasti v tréninkovém procesu, která byla přes prázdniny dobrá, s blížícím se koncem a prvním mistrovským utkáním se zvyšovala. V tréninkovém procesu se daří holkám zlepšovat ve všem co potřebujeme, což nám potvrdila účast na domácím turnaji Třebíč Open a charitativním turnaji v Mikulovicích, který pořádali Jevišovice. Ve všech utkáních jsou patrné pokroky na každé hráčce. Trénink od tréninku a zápas od zápasu se daří neustále zlepšovat, tudíž se vše daří podle plánu a již se všichni těšíme na mistrovská utkání, která nám nastaví zrcadlo, díky kterému zjistíme, kde máme ještě další prostor pro zlepšování. Jedinou kaňkou na celém letním období jsou zranění dvou hráček v oblasti kolene z posledního charitativního turnaji v Jevišovicích, zatím to vypadá na nejlepší variantu v neštěstí a to pouze natažené postranní vazy, držte palce.

Jak se podařilo zabudovat do týmu nově příchozí hráče/hráčky?

Kádr se nám od svého vzniku neustále rozrůstá a různě mění, ať už to byli nově začínající hráčky s fotbalem nebo děvčata dorosteneckého věku z Třebíčských okresních klubů, tak si každá našla své místo, roli v týmu, skvěle do něj zapadla a obohatila ho svou jedinečností, což naší skupinu činní velmi rozmanitou s rozptylem věku mezi nejstarší a nejmladší hráčkou 28 let.

S jakým cílem půjde váš tým do nadcházející sezóny?

Díky tomu, že se loňská sezóna nedohrála a pro nás byla hlavně poznávací, tak stále ještě trochu zůstáváme v poznávacím a zvykovém režimu, který je zaměřen hlavně na rozvoj každé jednotlivé hráčky a týmové součinnosti, ale díky utkáním v přípravě víme, že budou v sezóně utkání ve kterých budeme vedle toho všeho chtít i zvítězit.