U13 – SpSM se Sigmou Olomouc

Seznam zápasů

SK FŠ Třebíč vs Sigma Olomouc

U13 - Mladší žáci

Výsledek1. třetina2. třetina
4 : 60 : 23 : 2

Sestava
Cízl, Gotthard, Hotový, Krejcar, Krejčí, Németh, Palát, Palík, Procházka D., Procházka M., Řezníček, Slatinský, Tománek, Veleba

Střelci
Krejčí 3x, Palát

V neděli k nám k dalšímu utkání SpSM zajížděli kluci ze Sigmy Olomouc. Po pár nevydařených utkáních, kdy jsme se díky velkému zaměření na výsledek nemohli dostat z herní křeče a ztuhlosti, jsme trochu zjednodušili sledovaná herní témata. Také jsme kompletní předzápasové rozcvičení nechali na hráčích, abychom i tímto nějak rozbili stereotyp předchozích nezdarů. Toto vnímám jako další krok k samostatnosti a osobní zodpovědnosti každého hráče a určitě na to budeme navazovat.

Celý zápas byl herně velmi vyrovnaný. My jsme díky menšímu tlaku při rozehře od brankáře neměli takové problémy s hrou a kombinací na vlastní polovině, a tak jsme mohli více pilovat útočnou aktivitu. V tomto se nám vydařila druhá třetina, kdy jsme po vyjetí místo zbrklého řešení byli schopni vidět a volit trpělivé řešení do volného prostoru, a tak se dostávali do zajímavých šancí. V ostatních třetinách jsme toto zvládali jen ojediněle a míč jsme často zbrkle posouvali na obsazené hráče či do zavřených prostor, kde jsme o něj přicházeli. Co se týče defenzivní činnosti, tam nám pořád dělají problém dlouhé nákopy a rychlostní náběhy. Spoustu těchto situací nám nyní už pomáhá vyřešit brankář, ale stále se díky špatnému postavení či chvilkovému nesoustředění dostávají soupeři k jednoduchému ohrožení naší branky. Celkově musím kluky za výkon i přístup k zápasu pochválit. Není to sice pořád „top strop“ a náš potenciál vnímám pořád jinde, ale oproti minulým zápasům to bylo velké zlepšení. Určitě budeme pracovat nejen na zlepšení herního projevu, ale i na atmosféře v týmu, tak abychom mohli hrát uvolněně a posouvali své dovednosti.

+ větší zaměření na hru na místo výsledku

+ zlepšená připravenost, aktivita a spolupráce hráčů bez míče

+ zapojení brankáře při bránění dlouhých a průnikových přihrávek soupeře

– zbrklost při přechodu na útočnou polovinu a při zakončování

– rychlost práce s míčem a individuální technika pod tlakem

– práce s prostorem (hledání a vytváření volného prostoru, velké/malé hřiště)