U8 – Turnaj v Chrudimi

Seznam zápasů

U8 - Mladší přípravka "B"

Sestava
Cejpek D., Cejpek F., Tomšíček, Krška, Jančok, Vidlák, Vídenský, Válek


Popis zápasu

V sobotu se děti ročníku 2014 zúčastnily turnaje v Chrudimi. Pořadatelé rozdělili osm týmů do dvou skupin.

Náš tým se během turnaje utkal s těmito týmy:

Pardubice (dívky r.n. 2013), 2x Žďár nad Sázavou, Malšova Lhota a domácí Chrudim.

Krom utkání s dívkami z Pardubic naše děti odehrály vyrovnaná utkání. Před turnajem jsme si s dětmi stanovili společné cíle. Zaměřili jsme se na hru od brankáře (co děláme, když má náš brankář balón) v této souvislosti jsme pokračovali k tématu „pohyb bez balónu“.

S dětmi jsme řešili otázky: kde chceme získávat míč a proč? Co děláme, když nemáme míč? Co děláme v případě, že někdo z nás má míč? Jak našemu hráči/brankáři můžeme svým pohybem pomoci?

Celkově se dá říci, že naše děti byly nejodvážnější v řešení situací 1vs1, 1vs2, bohužel tentokráte jsme velmi často svými kličkami naráželi do soupeře. Během turnaje nám dělala problémy prostorová orientace. Naopak velkou radost nám dělala hra od brankáře. Hráči, kteří se v brance během turnaje vystřídali pomáhali ostatním kamarádům v útočení a zakládání akcí. Trenéři ostatních týmů dokonce zvolili našeho hráče Štěpána Vídenského nejlepším brankářem turnaje. Štěpán z pozice brankáře vyjížděl a také se mu podařilo vstřelit dvě branky. Další individuální ocenění dostal Tomáš Krška, který byl vyhlášen nejlepším hráčem naše týmu.

Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu, jak během turnaje prezentovali náš klub. Rodičům děkujeme za podporu.